Нова Адидас колекција на облека и обувки во соработка со Бијонсе

Од:

Пејачката Бијонсе ја најави својата нова соработка и креативно партнерство со Адидас. Се работи за колекција облека и обувки со потисот на поп-ѕвездата.

Бијонсе планира и повторно да ја покрене својата линија спортска облека „Ајви Парк”, исто така под брендот Адидас.

– Со компанијата Адидас делиме иста филозофија на работа која ги става креативноста, порастот и општествената одговорност на прво место, нагласи таа.

Притоа, таа оваа соработка ја нарече „партнерство за цел живот”.

Би можело да ве интересира

Лери Кинг се разведе од својата седма сопруга

Ана Ололовска

Раскинаа Кејти Холмс и Џејми Фокс

Ана Ололовска

Бритни Спирс повторно предизвикува гневни коментари на интернет

Ана Ололовска

Клаудија Шифер се сликаше гола

Поранешниот маж на Ејми Вајнхаус преку тужба бара милион фунти

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бијонсе фотошопирана на плакатот за „Кралот лав“

Ана Ололовска