Најстилските парчиња од Fashion Group на намалување до -60%!

Од:

Големите сезонски намалувања во омилените брендови на Fashion Group веќе започнаа, а од неодамна истите достигнаа и до -60% на парчињата од колекцијата есен-зима.

Сега е вистинско време да вложите во сите оние парчиња што ви го освоија срцето и да уживате во истите секоја следна сезона. Токму сега е совршениот момент за купување на зимска јакна, чизми, палто, но и парчиња за уживање во снежната сезона.

Станува збор за модели што дефинитивно секој треба да ги поседува, а кои се вистински класици и инвестирањето во истите секогаш е добра идеја.

Сезонските намалувања секогаш важат за еден од најубавите постпразнични периоди со оглед на тоа што можеме да си ги набавиме парчињата што сме ги обожавале преку целата година, сега по супер цени.

Овој период е и повеќе од одличен да си ги набавите и сите оние уникатни парчиња со кои ќе се истакнете сезоната што доаѓа, па не двоумете се и направете ги сите шик комбинации што си ги замислувавте.

Дел од намалувањето на Fashion Group се сите култни брендови како Superdry каде ќе ги најдете најквалитетните парчиња за ова време од годината, Mango каде целото семејство ќе одбере нешто уникатно за секој член, мултибрендот Fashion&Friends со сите свои добро познати имиња, Springfield за лежерно секојдневие, Women’secret за најудобната долна облека, но и сите други останати кои секогаш се полни парчиња за секоја пригода.

Од 13-ти до 15.01 во тек е и онлајн промоцијата на колекциите Mango Man и Mango Kids, во чии рамки добивате дополнителни -10% за еден и -15% за два или повеќе купени производи и тоа на веќе намалените цени.

Безвременските парчиња со потпис на познатите брендови и оваа сезона ќе направат да изгледате исклучително добро, па на двоумете се и одберете ги вашите фаворити во продавниците на Fashion Group или пак онлајн.

Овој викенд е одличен момент да ја освежите вашата гардероба со исклучително квалитетни и шик модели, а некои од најактуелните парчиња од намалувањата во Fashion Group ги гледате во продолжение.

Би можело да ве интересира

„Долче и Габана“, „Версаче“, „Ралф Лoрен“ и „Најк“ – На Табановце спречен шверц на брендирани облека и обувки

Катерина Ѓуровски

Стоп на новата мода, некој треба да се уапси, доаѓаат најгрдите чизми

Предраг Петровиќ

Јапонија низ креации на македонски дизајнери – Алшар, Ивановски, Маригуча и Технолошкиот факултет со свои креации на Нихон-Џи 2.0

Ана Ололовска

Познатата манекенка се сликаше гола за Велигден: поради скандалозната фотографија ги исклучи коментарите, не можеше да ги поднесе навредите

Ана Ололовска

Поранешна манекенка колабираше на работа и почина – имаше само 25 години

Горан Наумовски

Најпознатите македонски модели блеснаа во комбинации од Fashion Group

Горан Наумовски