brendovi

Македонија

„Долче и Габана“, „Версаче“, „Ралф Лoрен“ и „Најк“ – На Табановце спречен шверц на брендирани облека и обувки

А1он
Спречен обид за криумчарење на брендирана облека и обувки вредни 1,6 милиони денари денари од познати модни марки меѓу кои „Долче и Габана“, „Версаче“ „Мајкл
Економија

„Бренд фајнанс”: Ферари повторно е најмоќниот бренд на светот

А1он
Ферари, втора година по ред е најмоќниот бренд на светот на ранг-листата на глобалните 500 светски брендови на „Бренд фајнанс” за 2020 година. Американската компанија
Економија

„Бренд Финанс Глобал“: „Ферари“ најмоќен бренд, „Амазон“ највреден

А1он
Италијанскиот производител на автомобили „Ферари“ ја освои титулата најмоќен бренд, според најновиот извештај на „Бренд Финанс Глобал 2019“. Во текот на минатата година, „Ферари“ во