Најпознатата Бугарка призна за незаборавните ноќи со Берлускони

Од:

По неколку години  шпекулации во медиумите околу  врската со поранешниот премиер на Италија,  Силвио Берлускони, една од најбогатите Бугарки, Дарина Павлова која живее во Рим, кажа пикантни детали за италијанското списание “Оџи”.

dobivaj vesti na viber

Вдовицата на убиениот бугарски бизнисмен, Илија Павлов, тврди дека првата ноќ со премиерот на Италија била незаборавна. “Беше оган и пламен”, се исповеда  Дарина, која кажа дека со Берлускони се запознала пред  8 години во Вашингтон, а малку подоцна започнала нивната врска.

Дарина Павлова себеси се смета за поразлична од другите љубовници на Берлускони и тврдеше дека за неа е најважно да ја зачува љубовта.

Иако за врската со Берлускони  таа тврдеше дека се гради врз взаемно почитување, сега вели дека е разочарана од опкружувањето на Берлускони. Според италијанското списание, Берлускони имал околу 130 љубовници.

Би можело да ве интересира

Берлускони е „длабоко разочаран“ од однесувањето на Путин

Ана Ололовска

Берлускони хоспитализиран во Милано

Ана Ололовска

Берлускони нема да се кандидира за претседател на Италија

Ана Ололовска

Берлускони повторно примен во болница

Ана Ололовска

Италијанска обвинителка потврди дека Силвио Берлускони е тешко болен

Ана Ололовска

Берлускони повторно хоспитализиран

Ана Ололовска