Кристијано Роналдо доби ќерка

Од:

Кристијано Роналдо преку социјалните мрежи објави дека доби ќерка со неговата девојка Георгина Родригез.

– Алана Мартина се роди. И Гео и Алана се супер, сите сме многу среќни, напиша Роналдо на фотографијата која што ја објави на Инстаграм.

Алана е четвртото дете на Роналдо. Алана доаѓа во куќата на фудбалерот покрај близнаците Ева Марија и Матео и Кристијано јуниор.

Би можело да ве интересира

ФИФА: Роналдо, Левандовски или Меси во финалето на изборот за најдобар во 2020 година

Жарко Настоски

Јувентус разгледува опции да се раздели со Кристијано Роналдо следното лето

Жарко Настоски

Меси: Кристијано, оздрави што е можно побргу

Жарко Настоски

Кристијано Роналдо е заразен со коронавирусот

Жарко Настоски

Кристијано Роналдо е подготвен за вечерашниот дуел против Шведска

Жарко Настоски

Роналдо: Ми требаше гол од слободен удар за да ја зголемам самодовербата

А1он