Колку луѓе ја дочекаа Нова година на небото? Во моментот на пристигнување на 2024 летале 10.560 авиони

Од:

Flightradar, страница на која можете да ги следите летовите на авионите, објави колку авиони имало во воздухот низ светот во времето на новата година.

Како што е објавено на социјалната мрежа XFlajtradar, во моментот на пристигнување во 2024 година, според координирано универзално време, ширум светот во воздухот имало 10.560 авиони.

Во коментарите на оваа објава, еден од корисниците на Икс пресметал дека тоа значи дека 1,5 милиони луѓе го прославиле доаѓањето на новата година во авиони.

Би можело да ве интересира

Украина добива нови борбени авиони од Макрон: САД не испраќаат Ф-16, на Зеленски му е доста

Орце Костов

Избегната голема авионска несреќа аеродромот Џон Кенеди во Њујорк

Вчера полицијата „подели“ 514 казни за брзо возење на територија на цела држава

Ковачевски со новогодишна честитка: Среќна Нова 2024, можеме, знаеме и умееме да обезбедиме подобар живот за сите

А1он

Првото бебе во 2024 година е машко: Се роди точно на полноќ

А1он

Новата година веќе пристигна во Кирибати