Кејт Мос е сеуште секси

Од:

Супермоделот Кејт Мос не губи од својата популарност. За неа годините не значат ништо, освен нови, интересни, модни ангажмани. Оваа година заблеска на неколку насловни страни, а за своето јунско издание ја избра и Harper’s Bazaar.

Кејт не ја краси само насловната. Таа сними едиторијал од 12 фотографии со Тери Ричардсон.

Модниот едиторијал снимен е на Јамајка, а британскиот супермодел ги носи најубавите креации на големите светски модни имиња, како Александар Меквин, Кавали, Келвин Клајн, Том Форд и други.

[nggallery id=22]

 

Би можело да ве интересира

Стоп на новата мода, некој треба да се уапси, доаѓаат најгрдите чизми

Предраг Петровиќ

Јапонија низ креации на македонски дизајнери – Алшар, Ивановски, Маригуча и Технолошкиот факултет со свои креации на Нихон-Џи 2.0

Ана Ололовска

Познатата манекенка се сликаше гола за Велигден: поради скандалозната фотографија ги исклучи коментарите, не можеше да ги поднесе навредите

Ана Ололовска

Поранешна манекенка колабираше на работа и почина – имаше само 25 години

Горан Наумовски

Најпознатите македонски модели блеснаа во комбинации од Fashion Group

Горан Наумовски

Ја исмеваа поради изгледот по породувањето: Адријана Лима брутално им одговори на критичарите со нова фотографија

Ана Ололовска