Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавија слика од принцот Луис за неговиот трет роденден

Од:

Војвотката и војводата од Кембриџ, Кетрин Мидлтон и принцот Вилијам објавија нова фотографија од нивниот најмал син, принцот Луис.

Повод е неговиот трет роденден денеска.

А, фотографијата, според наводите, е снимена од војвотката на почетокот на оваа седмица. Принцот Луис на неа е на црвен велосипед, поради првото негово одење в градинка.

Веќе е традиција во ова кралско семејство – секоја година на роденденот на некое од децата да објавуваат фотографија од малечкото. Британската кралска двојка има три деца – најголемото, принцот Џорџ има седум, а принцезата Шарлот – пет години.

Би можело да ве интересира

Кралицата по болничките „прелиминарни прегледи“, се врати во замокот Виндзор

Ана Ололовска

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам планираат патување во САД

Ана Ололовска

На принцот Ендрју му е забрането да вечера со кралското семејство

Ана Ололовска

Кејт Мидлтон во златен фустан на премиерата на „Не е време за умирање“

Ана Ололовска

Бакингемската палата со коментар за мемоарите на принцот Хари

Ана Ололовска

ВИДЕО: Нова снимка открива како Кејт го тешела малиот принц Џорџ по горчливиот пораз на Вембли

Жарко Настоски