Камерата сними куче како пребрзо вози автомобил

Од:

Полицајците биле целосно изненадени кога ја виделе снимката.

Отпрвин мислеа дека е шега. Имено, на фотографијата направена од камерата е прикажана шкода „возена“ од куче.

Судејќи по фотографијата, кучето ја контролирало ситуацијата и лежерно се движело по јавниот пат 10 км/ч над дозволената граница.

Мистеријата била решена неколку минути подоцна откако полициска патрола го запрела возилото.

31-годишниот возач на Шкодата објасни дека фотографијата е направена кога кучето ненадејно му скокнало во скутот. Полицијата не го прифатила образложението и решила да го казни возачот, а не се знае дали е казнет само за пребрзо возење или за неправилно транспортирање на домашно милениче.

Иако оваа приказна можеби на прв поглед изгледа забавувна, всушност станува збор за многу сериозна ситуација која можела да заврши трагично доколку возачот поради реакцијата на своето куче ја изгубил контролата над автомобилот и предизвикал сообраќајна несреќа.

Би можело да ве интересира

Според тетовската полиција, кучето кое со страотни крици падна од зграда,никој не го турнал

Катерина Ѓуровски

Анима Мунди: Инвеститорот и пожарникари го натерале кучето во Тетово да скокне

А1он

Германски овчар во Загреб каснал девојка и убил помало куче

Куче си го каснал сопственикот и соседот

Кавадарчанец со пушка пукал во куче

(ВИДЕО) Кучето на претседателката на Молдавија го касна австрискиот претседател Ван дер Белен