Huawei Ascend P6 – најтенкиот мобилен на светот

Од:

Huawei Ascend P6 е најтенкиот мобилен телефон на светот со само 6,18 милиметри.

Ќе поседува процесор со четири јадра и работен такт од 1,5 GHz, кој ќе биде задолжен за подигнување на Andoid платформата и посебниот оперативен систем Emotion UI.

Самиот уред би требало да има дијагонала од 4,7 инчи и екран со 720р, како и 8 и 5 мегапиксели за задната и предната камера.

Најавите велат дека камерата ќе има можност за макро снимање од 4 сантиметри оддалеченост.

Би можело да ве интересира

Страница на која може да проверите дали Вашиот мобилен е украден

Наум Локоски

„Онор 6 Икс“ – смартфон од 240 евра што го нуди искуството на „Ајфон 7“

Емир Латифовиќ

„Самсунг“ ги претстави новите „Галакси“ A3, A5 и А7

Емир Латифовиќ

Новиот iPhone ќе биде заоблен

Емир Латифовиќ

Новите батерии би можеле да ги полнат телефоните за неколку секунди

Емир Латифовиќ

Хуавеи ја претстави Порше Дизајн верзијата на смартфонот Mate 9

Емир Латифовиќ

Leave a Comment

14 + 4 =