ФОТО: Игор Ангелов го загуби фокусот за време на снимањето

Од:

Познатиот македонски актер Игор Ангелов целосно се исклучи за време на снимањето и беше обземен од позитивни емоции. Имено, за време на снимањето на неговиот најнов проект, познатиот актер го загуби своето внимание проверувајќи ја состојбата на својата пензиска сметка и дозна дека неговото пензиско друштво инвестира во акции во една од најуспешните меѓународни компании Apple.

Отвори penzija.mk и дознај како ги инвестира средствата твојот пензиски фонд за да ти овозможи сигурна и стабилна иднина.

Тоа можете да го направите и вие кликајќи ТУКА!

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Се уште неизвесно кога граѓаните ќе може да докупат стаж за пензија

Народната банка со препораки околу исплатата на априлската пензија

А1он

Во Службен весник објавен Законот кој овозможува докуп на стаж за пензија

ПИОМ ги објасни причините за нераспределените осигуреници во вториот столб

Наум Локоски

Царовска: На 12 илјади лица со години не им биле префрлани средства во вториот пензиски столб

Наум Локоски

ФОТО: Кошаркарката Едина Муса во несекојдневно издание

Ана Ололовска