„Епл“ ќе го реши проблемот со лошата конекција на интернет

Од:

На милиони корисници на паметни уреди во светот еден од поголемите проблеми им е слабата конекција на интернет и непотребното спојување на мобилниот телефон на лош сигнал на Ви-Фи.

dobivaj vesti na viber

Но, компанијата „Епл“ најави дека со оперативниот систем иОС 11 планира да го реши овој проблем.

Многу мобилни телефони автоматски помнат некоја интернет конекција за да можат повторно да се поврзат на неа. Најчесто на многумина тоа добро им доаѓа ако секојдневно се движат по исти кафулиња, трговски центри или ресторани.

Меѓутоа тоа знае да биде и многу лошо бидејќи Ви-Фи сигналот кога е вклучен, константно бара интернет на кој може да се поврзе. Некогаш му е доволен многу слаб сигнал за да се активира, што на корисниците не им помага бидејќи не можат ниту да го покренат пребарувачот, а камо ли пак апликациите.

Би можело да ве интересира

Прв случај на вработени во малопродажбата на Епл да се приклучат на синдикатот

Ана Ололовска

Повеќе лица излегле од продавница во Амстердам каде вооружено лице држи заложници

А1он

Заложничка драма во продавница на Епл во Амстердам

А1он

Апликацијата на Трамп најверојатно од утре во продавницата на Епл

Ана Ололовска

Програмери на апликации во App Store заработиле повеќе од 260 милијарди долари од 2008 година

Ана Ололовска

„Епл“ достигна пазарна капитализација од 3.000 милијарди долари

А1он