Бред Пит е новото лице на модниот бренд Бриони

Од:

Бред Пит е новото лице на постојната рекламна кампања на брендот Бриони, односно на нивната последна линија одела и палта.

Фотографиите се дело на Микаел Јансон.

Ова е втора соработка на Бред Пит со Бриони оваа година, а лани во ноември брендот го прогласи глумецот за свој амбасадор на модата.

Би можело да ве интересира

Јакни и капути кои ќе бидат во мода зимава

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ученици од Богданци победија на „Трешн Фешн 2020“, во жирито сопругата на Претседателот, Елизабета Ѓоргиевска

Жарко Настоски

Во Лос Анџелес отворен првиот вегански бутик

Ана Ололовска

Принцот Чарлс стана моден дизајнер

Ана Ололовска

Провокативно издание на Зендеја за „Ел“

Ана Ололовска

Иванка Трамп би можела да му се врати на модниот бизнис