Бред Пит е новото лице на модниот бренд Бриони

Од:

Бред Пит е новото лице на постојната рекламна кампања на брендот Бриони, односно на нивната последна линија одела и палта.

Фотографиите се дело на Микаел Јансон.

Ова е втора соработка на Бред Пит со Бриони оваа година, а лани во ноември брендот го прогласи глумецот за свој амбасадор на модата.

Би можело да ве интересира

Сара Џесика Паркер со нова линија чевли

Ана Ололовска

Лудус – добитник на наградата за најдобро шоу на Љубљанската модна недела

Ана Ололовска

Три генерации македонска мода – настан организиран на иницијатива на сопругата на претседателот

Ана Ололовска

Хантер Мекгрејди го продолжува походот кон уривање на стереотипите

Ана Ололовска

Почна Лондонската недела на модата

Ана Ололовска

Милано: Модна недела меѓу традиционалните и дигиталните ревии

Ана Ололовска