bred pit

Магазин

Бред Пит во прегратките на својата млада верзија

А1он
Холандски фотограф со помош на фотошоп ги преработува старите фотографии од познатите холивудски ѕвезди и прави интересни фотомонтажи. Фотографиите покажуваат колку славните актери и пејачи
Магазин

Џоли за разводот со Бред Пит: Не можев да се препознаам

А1он
Актерката Анџелина Џоли досега не говореше јавно за разводот со Бред Пит, но неодамна за францускиот магазин „Мадам Фигаро“ објасни колку и било тешко додека
Магазин

Протест на ѕвездите поради Оскарите, се кренаа и Џорџ Клуни, Бред Пит и Роберт де Ниро

А1он
Џорџ Клуни, Бред Пит и Роберт Де Ниро вчера го поддржаа протестот во Холивуд против плановите на организаторите на Оскар, наградите за најдобра фотографија, монтажа
Магазин

Во својата прва улога Бред Пит глумеше син на Милена Дравиќ

А1он
Својата прва улога во професионалната кариера Бред Пит ја оствари во црногорскиот филм „Темната страна на сонцето”, во кој глумеше заедно со Милена Дравиќ. Српската
Магазин

Бред Пит понудил 120 илјади долари за да гледа „Игра на тронови“ со Емилија Кларк

А1он
Актерот Шон Пен вчеравечер во Лос Анџелес организирал хуманитарна аукција за помош на Хаити, а Бред Пит на аукцијата понудил 120 илјади долари за да
Магазин

(ВИДЕО) Бред Пит за повлекувањето на САД од Климатскиот договор: Станува се потопло, нема иднина

А1он
Откако американскиот претседател Доналд Трамп ги повлече САД од Парискиот договор за климатски промени, социјалните мрежи се преплавени со негативни коментари и шеги на негова