Апликацијата „Viber“ додаде уште една опција за корисниците

Од:

Една од водечките апликации за комуникација која има преку милијарда корисници во целиот свет додава нова опција која ќе им помогне на корисниците.

„Мои забелешки“ во иднина ќе треба на корисниците на апликацијата да им овозможи да го планираат своето време со тоа што ќе можат да направат дневен, неделен и месечен распоред на настани.

Со овој новитет корисниците нема да имаат потреба да симнуваат нова додатна апликација која ќе ги зачувува и потсетувам корисниците за нивните закажани обврски или настани кои треба да ги посетат.

Ова дигитално решение предвидува обврските да се штиклираат кога се исполнети или да се презакажат, корисниците ќе имаат можност да ги зачуваат омилените пораки, видео снимките како и фотографиите на едно место.

Податоците ќе бидат синхронизирани помеѓу сите уреди кои корисникот ги користи.

Би можело да ве интересира

Путин ја прогласи 2021 за година на науката и технологиите во Русија

Жарко Настоски

Кина ќе го зголеми вложувањето во технологија за да постигне повисок раст

Жарко Настоски

Гугл: Андроид телефоните ќе ги предупредуваат корисниците при појава на земјотрес

А1он

Компанијата на Илон Маск развива мозочен чип кој ќе може да го промени нашето расположение

А1он

5G технологијата станува реалност, Кина ќе изгради повеќе од 600 илјади базни станици до крајот на годината

А1он

Вибер ги прекинува деловните односи со Фејсбук

Ана Ололовска