Завршува хуманитарната кампања „Macedonia You are a Sunflower”

Од:

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери денеска ќе се обрати на затворањето на хуманитарната кампања „Macedonia You are a Sunflower” што ќе се одржи во дворот пред Универзитетска клиника за детски болести.

На свеченоста, како што информира собраниската прес-служба, ќе присуствуваат и пратениците од законодавниот дом кои се вклучија во оваа кампања за помош на децата, а ќе се обратат и министерот за здравство Венко Филипче, директорката на Клиниката Катерина Ставриќ и градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу.

Би можело да ве интересира

Џафери: Презентацијата на Договорот за коридорите 8 и 10д се уште е предмет на координација

Џафери: Моите деца имаат исто право на работа како сите други, се прави сензација

Катерина Павлова-Николовска

Џафери: Се надевам дека денеска ќе заврши дебатата за разрешување на министрите

Пирц Мусар: Уставните измени се предуслов за следната фаза од евроинтеграциите

ВМРО-ДПМНЕ: Деспотот од Форино не признава Устав

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Синот на Талат Џафери полагал правосуден испит пред да стекне соодветно образование, институциите молчат и се прават ненадлежни