Заев во Собранието на средби со Џафери и Ахмети

Од:

Премиерот и лидер на СДСМ попладнево во Собранието имаше средби со претседателот на законодавниот дом Талат Џафери и со претседателот на ДУИ, Али Ахмети.

dobivaj vesti na viber

Од СДСМ потврдија дека Џафери го повикал Заев лично да го информира за поднесената иницијатива за гласање доверба на Владата и за следните деловнички чекори.

Средбите на Заев со Џафери и Ахмети следуваат по денешното барање за гласање доверба на Владата поднесено со потписи од 61 пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, Алтернатива, Беса и Левица.

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа седницата за доверба на Владата во четврток во 11 часот.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Мицкоски јавно призна дека е против ЕУ

Ана Ололовска

Каевски: Мицкоски да одговори дали нудел поддршка за францускиот предлог во замена за амнестија за криминалот?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николовска: Три години MојДДВ, вративме 68 милиони евра назад кај граѓаните

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кузеска: Имаме предлог со чист македонски јазик, Мицкоски само сака да и наштети на државата

Ана Ололовска

СДСМ: Најголемите 4 лаги на Мицкоски

Ана Ололовска

СДСМ: Заедничкото делување на ВМРО-ДПМНЕ со Левица ја прави дел од анти НАТО и анти ЕУ коалиција

Ана Ололовска