(ВО ЖИВО) Народното собрание во Бугарија расправа за францускиот предлог кој Македонија го одби

Од:

Народното собрание на Република Бугарија свика кворум и расправа во моментов за предлогот.

dobivaj vesti na viber

Средбата во Софија ја отвори привремениот претседавач Мирослав Иванов.

Тој предложи дневен ред во кој прва точка е прашањето за РС Македонија.

Дневниот ред го изгласаа 210 пратеници.

Би можело да ве интересира

Николај Милков: Пред да влезе во ЕУ, Македонија треба да се раздели со лажните парадигми во историјата

Орце Костов

Повредени од несреќата со српски автобус во Бугарија ќе бидат префрлени до границата со Србија, возачот на автобусот останува во притвор

Христов: Интерконекторот со Грција ќе стартува од 1 октомври

Возачот на српскиот автобус кој се преврте во Бугарија останува во притвор

Катерина Павлова-Николовска

Меџидиев: Нема опасност по животот на децата повредени во несреќата со српскиот автобус на автопатот „Тракија“

А1он

По несреќата во Бугарија, полицијата го казни сопственикот и корисникот на автобусот