Во село Меџитлија пронајдена неексплодирана граната од Првата светска војна

Од:

Во Полициското одделение Велушина вчера во 10:56 часот Б.Б.(40) од село Меџитлија пријавил дека на влезот на гробиштата во село Меџитлија, при изведување земјоделски работи, пронашол неексплодирана граната.

Од полициски службеници било излезено на местото на настанот, соопштија денеска од МВР, а од страна на пиротехничар од ДЗС била подигната артилериска граната 75 милиметри од Првата светска војна.

Би можело да ве интересира

Во Валона запален луксузен автомобил на македонски државјанин

Ана Ололовска

Кумановец со пиштол на појас сакал да убеди работник на бензинска да му наточи гориво

Ана Ололовска

Дебрани го нарушиле јавниот ред и мир со физички напад врз сограѓанин

Ана Ололовска

Запален автомобил во Карпош 4

Ландов

Обвинение за противправно лишување од слобода на државјанка на Италија​

Ана Ололовска

Планинар се изгубил на Шар Планина, најден утрово во бачило

Ана Ололовска