Во пожар во Струмица изгореа две куќи, двајца повредени

Од:

Покривите на две куќи во Струмица на улицата „Крушевска Република“ целосно изгореа во страшен пожар кој бил пријавен во 10:55 во ТППЕ Струмица, а две лица се повредени.

Според информациите од Александар Гудев, командир на ТППЕ Струмица, во гаснењето на големиот пожар учествувале 6 против пожарни возила и 22 пожарникари.

-Пожарот е локализиран за еден и пол час. Зафатени се две куќи чии кровни конструкции се паднати како последица од пожарот. Две лица се повредени и се пренесени на лекување во струмичката болница, изјави Гудев.

Причините за пожарот засега не се познати, а увид на местото на пожарот ќе извршат увидни екипи.

Би можело да ве интересира

Ангелов: Од вкупно 30 пожари вчера, aктивни се девет

Горан Наумовски

Кривопаланечките пожарникари помагаа во гасење пожар во Велес

Во штипскиот дел на Серта активни две жаришта

Уапсен осомничен за смртта на седум членови на едно семејство од Ница

12 активни пожари, најкритичните пожари се гасат и од земја и од воздух

Горан Наумовски

Локализиран пожарот кој избувна во штипската населба Пребег

Горан Наумовски