Во Кичево опожарен автомобил „јагуар”

Од:

Во раните утрински часово негде околу 1:40 часот пополноќ, во полициската станица Кичево пријавен е пожар во патнички автомобил „јагуар“, сопственост на А.М.(41) од Кичево, кој бил паркиран на улицата „Веле Змејковски“. Пожарот бил изгаснат од територијалната противпожарна единица , информираа портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Тој додаде дека вчера во 16:50 часот во полициската станица Кичево, пријавено е дека на улица „Егејска“ во Кичево бил нарушен јавниот ред и мир со карање, викање, дрско и непристојно однесување помеѓу К.Б.К(32) и Б.Ѓ.(24) од Кичево. Против нив, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Во Валона запален луксузен автомобил на македонски државјанин

Ана Ололовска

Кумановец со пиштол на појас сакал да убеди работник на бензинска да му наточи гориво

Ана Ололовска

Дебрани го нарушиле јавниот ред и мир со физички напад врз сограѓанин

Ана Ололовска

Запален автомобил во Карпош 4

Ландов

Обвинение за противправно лишување од слобода на државјанка на Италија​

Ана Ололовска

Планинар се изгубил на Шар Планина, најден утрово во бачило

Ана Ололовска