Во грабежот во НЛБ Банка во Сарај украдени 115 илјади евра

Од:

Сто и петнаесет илјади евра се украдени во грабежот во експозитурата на НЛБ Банка во Сарај што се случи утрово, соопштија од Банката.

dobivaj vesti na viber

-Утрово во експозитурата на НЛБ Банка во општина Сарај лоцирана во ТЦ „Сарај Центар“, се случи грабеж од страна на вооружена група разбојници. Во моментот на случувањата во експозитурата биле присутни вработени и клиенти, при што сите се безбедни и во добра состојба. Претставници на Банката се во постојан контакт со клиентите и вработените кои биле присутни во експозитурата, ставајќи ја нивната безбедност и нивното здравје во преден план, наведуваат во соопштението.

Оттаму додаваат дека се во интензивна соработка со надлежните органи со цел побрзо откривање на деталите и разрешување на случајот.

Во моментов поради истрага и расчистување на случајот, експозитурата Сарај не работи, а најавуваат дека со редовна работа ќе продолжи од 10 јули 2019 година.

Би можело да ве интересира

Турски сниматели ограбени на улица под Скопско Кале

Горан Наумовски

Украдени 160 милиони долари од лондонска фирма што тргува со криптовалути

Жена ограбена додека лежела на клиника

А1он

Ограбена обложувалница во Скопје

Ограбена странска државјанка, разбојникот се обидел и да ја обљуби

Затвореник и негов другар ограбувале низ Скопје

Горан Наумовски