ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ создаде вистински хаос во здравството

Од:

СДСМ создаде вистински хаос во здравството, антиваксерската кампања која ја тераа од опозиција сега ги чини граѓаните животи, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„СДСМ креираше хаос. Додека во цел период на власт не направи ништо за здравствениот систем.

Наместо нов Клинички центар за две години од сега, како што беше предвидено од ВМРО—ДПМНЕ, СДСМ ја поништи постапката за веќе готов проект само за да распише оглас за 4 пати поскап проект, чиј што почеток е дискутабилен.

СДСМ наместо 120 милиони евра, ќе потроши 480 милиони евра за ист проект. Каде ќе заминат над 360 милиони евра народни пари? Граѓаните ќе ја имаа истата услуга за 4 пати помала цена. СДСМ е неодговорна кон здравството“, додаваат во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

Парите на граѓаните, велат од партијата, наместо за подобрување на условите одат на сомнителни набавки вредни милиони.

Би можело да ве интересира

Пицула: СДСМ го избра вистинскиот пат за да се спроведат прогресивни промени

Ландов

(ВИДЕО) Заев од 25-от конгрес: Победите на СДСМ се победи на граѓаните

Жарко Настоски

25-ти конгрес на СДСМ, прв што ќе се одржи преку интернет

Жарко Настоски

Мицкоски: Ако Заев се откаже од Гоце Делчев и јазикот, идната влада на ВМРО тоа ќе го поништи

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Васев: Ново дефиле на Мицкоски за одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ дејствува опасно по јавното здравје

Ана Ололовска

СДСМ: Секој, вклучително и ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговорност во борбата против коронавирусот, законските измени мора да се донесат, мерките мора да се почитуваат

Ана Ололовска