зравство

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ создаде вистински хаос во здравството

А1он
СДСМ создаде вистински хаос во здравството, антиваксерската кампања која ја тераа од опозиција сега ги чини граѓаните животи, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „СДСМ креираше хаос. Додека
Македонија

Нови апарати за генотипизација на ХИВ на Клиниката за инфективни болести

А1он
Апарати за генотипизација на ХИВ вирус се пуштени денеска во употреба на Клиниката за инфективни болести. Набавени се во соработка со Глобалниот фонд за борба