ВМРО-ДПМНЕ: Цела влада на чело со Груби се собра за копање една дупка

Од:

Цела влада на СДС и ДУИ на чело со првиот вицепремиер Артан Груби денеска присуствуваа и се сликаа на ископување една дупка на патниот правец Тетово – Гостивар велат од ВМРО-ДПМНЕ.

– За почеток е ископана една дупка, а со оглед на тоа дека владата единствено ја бидува за криминал, по се изгледа дека оваа дупка ќе остане единствената градежна активност на коридорите 8 и 10д кои што ќе чинат над 1,3 милијарди евра. Ова е само еден од милион докази дека не станува збор за историски проект, туку историски криминал на владата на СДС и ДУИ, велат од партијата.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Ако за модуларната болница во Тетово виновен беше кабелот, дали за скандалот Онкологија ќе биде виновна епруветата

Стоилковски: Со 40 милиони евра, наместо за лиценци, за три години ќе изградеа нова клиничка болница

ВМРО-ДПМНЕ бара да се донесе одлуката за Анкетната комисија за Онкологија

Стоилковски: 10 дена нема ништо, Онкологија ќе заврши како модуларна и Беса транс

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски станува соучесник во амнестијата за големите скандали

Панова: СДС и ДУИ вчера гласаа за амнестија на своите криминали, Левица не гласаше против, им помогна како и секогаш