ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДС пронајде струја која ја произведува Мицкоски тогаш слободно нека ја одземе

Од:

Ако СДС пронајде струја која ја произведува Мицкоски тогаш слободно нека ја одземе, во спротивно што правиме со 26-те милиони евра тешката афера „Броило“. Дезертерот Ковачевски заедно со неговиот кум создал соларен картел преку кој се свртеле над 26 милиони евра, преку тендери од државни институции, како и државна помош велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

dobivaj vesti na viber

– Граѓаните за овие пет години откако СДС е на власт чувствуваат единствено кризи. За овие пет години откако СДС е на власт единствено има криминал, корупција и заробено судство. За овие пет години СДС единствено успеа да изгради картели, криминогени мрежи за лично богатење и за осиромашување на народот. Во овие пет години по нарко-марихуанскиот картел, сега владее соларен картел којшто ја осиромашува Македонија. Граѓаните со СДС на власт немаат ниту парно, ниту гас. Со СДС на власт единствено се затвораат фабрики се вели во соопштението од опозициската партија.

Би можело да ве интересира

Ковачевски до Мицкоски: Дали на домашни и странски политичари им велиш дајте ми власт и ќе го сменам Уставот?

Ана Ололовска

Ковачевски: Очекувам намалување на цените на основните производи за 10%

Ана Ололовска

Богоев: СДСМ инвестира во рамномерниот развој и се грижи за граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ е симбол за неработење

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николова: Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ бараат средства за изградба на веќе изградено училиште во Аеродром

(ВИДЕО) Шутаров: ЈСП ќе набавува гориво по 118 денари за литар каде ќе завршува разликата?

Горан Наумовски

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ предизвика катастрофа во Скопје, градот нема јавен превоз