Влада: Ажурирани протоколите за заштита од Ковид-19

Од:

Протоколите што ги опфаќаат мерките и препораките за заштита и превенција од Ковид-19, согласно одлуките на Владата на Република Северна Македонија, се дополнети и ажурирани со последните усвоени измени и дополнувања со кои се регулираат повеќе области.

Како што соопшти владината прес-служба, ажурираните протоколи кои произлегуваат од Планот за намалување и спречување на ширење на коронавирусот можат да се најдат на страната на Владата на Република Северна Македонија.

Би можело да ве интересира

Нова финта за изигрување на мерките: Плаќаат ноќевање за да можат и по 21 часот да останат во хотелските ресторани

Маја Илиевска-Пачемска

Предлог-протокол за работа на рестораните за свадби и ноќните клубови ќе биде доставен до Комисијата за заразни болести

Ана Ололовска

Владата ја усвои финансиската поддршка за радиодифузерите

Жарко Настоски

Битиќи до кафеанџиите: Здравјето е најважно, сè друго ќе надоместиме заедно

Жарко Настоски

АПЕММ се противи на директната финансиска помош за медиумите, бара строги правила за поделбата на државните пари

Жарко Настоски

Бектеши: Не прифаќам ултиматуми, угостителите добија поддршка

Катерина Павлова-Николовска