ВИДЕО: Жена краде огромна саксија пред кафe бар во Дебар Маало

Од:

Нов случај на кражба на украсно цвеќе фатена на камера е забележан во скопско Дебар Маало, а снимката покажува како една повозрасна жена со кратка коса, подига и носи голема саксија поставена пред „Радио бар“, тешка најмалку 20 килограми.

dobivaj vesti na viber

За само неколку месеци, ова е трет случај на слична кражба на саксии со цвеќе забележан на снимки од безбедносни камери, а во сите случаи, крадците беа жени. Во јули, жена беше снимена како краде саксија од тротоар пред охридско казино, а само неколку дена претходно, три жени беа снимени како корнат цвеќе од жардиниера поставена пред трговски објект во Кичево.

Би можело да ве интересира

На концерт во Скопје петмина приведени, пронајдена дрога

Катерина Павлова-Николовска

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Викендов трето издание на Скопски градски фестивал

Ана Ололовска

Приведен разбојник баран со потерница за седумгодишна казна затвор

А1он

Посебен режим на сообраќај на 27 и 28 април во Скопје

А1он

Во опожарена куќа во Скопје пронајдена е почината жена

Катерина Павлова-Николовска