ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Во Карбинци маваат со боксови волк, му ставаат цигари во ноздрите и се сликаат

Од:

„Приложуваме видео клип од штипско Карбинци преземен зачуван од веб порталот Мотика каде локални насилници се изживуваат врз волк и при тоа со еуфорично се забавуваат од стореното дело.

dobivaj vesti na viber

На видеото кое ви го приложуваме а од кое на нормален човек му се превртуваат црева јасно се гледаат лицата на садистите, кои фатиле и врзале на хауба жив волк, кого потоа го маваат со боксови и се смеат, уживаат и снимаат се. Животното трепери од секој удар, немоќно е и едвај ги затвара очите. Умоболната багра не се задоволува, се изживува додека не му го извади последниот здив, му ставаат цигари во ноздрите, се сликаат покрај телото на прекрасното диво животно кое умира.

Овие  слики и снимки сакаме да бидат снимки од монструми кои веќе утре ќе лежат во затвор, кои брзо ќе ги стигне правдата за убиениот волк!

Ве информираме дека во моментов вршиме пријава до надлежните органи  – Агенција за храна и ветеринарство, Министерство за внатрешни работи, Државниот инспекторат за шумарство и ловство и очекуваме најстрога казна за силеџиите кои не заслужуваат да шетаат слободни меѓу нормален свет, кои се агресивни, кои се закана по сите. Ништо помалку од затвор нема да биде доволно за оваа грозотија, ги сакаме зад решетки што поскоро. Затворска казна, зошто колективното згрозување и презир овие кукавици од овој миг ќе го добијат веднаш од нас граѓаните“, се вели во соопштението на Анима Мунди.

Би можело да ве интересира

Бучавата во животната средина влијае на изборот на партнери кај животните, покажува истражување

А1он

Во Косово спречен шверц на овци и телиња од Македонија

Анима Мунди: Заштитата на копитарите постои единствено на билборди и единствено со финансиска поддршка

Ана Ололовска

Анима Мунди: Колење на јагниња во градинка во Делчево

Ана Ололовска

Анима Мунди прашува ако завршиле 102 кучиња заловени во 2020 год од ЈП Лајка

АХВ: Случајот ќе биде разгледан, а инспекторот повикан на разговор и соодветно процесуиран

Ана Ололовска