ВИДЕО: Средба на Хан и европратениците со Алијансата за Албанците

Од:

Почна средбата на лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села со комесарот Јоханес Хан и европратениците.

На средбата ќе се разговара за продолжување на конститутивната седница. По оваа, следува средбата со ДУИ.

Би можело да ве интересира

Алијанса за Албанците: Продолжува старата традиција на демонстрирање сила од коалицијата СДСМ-ДУИ

Ландов

Сопартијците не ја прифатија оставката на Зијадин Села

А1он

Села и Гаши: Оваа Влада е нелегитимна и ќе биде со краток рок

Габриела Димковиќ-Мишевска

„Газета експрес“: Членови на Алијансата за Албанците ќе формираат Самоопределување во Северна Македонија

Ана Ололовска

Села и Гаши до ДУИ: Или Зибери премиер или одете си во опозиција

Габриела Димковиќ-Мишевска

ВИДЕО: Алијанса за Албанците и Алтернатива маршираат за демократија

А1он