(ВИДЕО) Лазаревски: Ќе победиме

Од:

[staff name=”Катерина Цаневска Арсовска” position=”Автор”][/staff]Васко Лазаревски од коалицијата „70 години антифашизам“ пред борците, пред продолжувачите на нивните идеали и пред граѓаните револтирано кажа дека е срамота начинот на кој се третираат борците.

Тој рече: Македонија е антифашистичка држава. Се додека државата гние под фашистите, ќе има млади антифашисти, кои ќе се борат против нив. Делото на борците ќе биде запаметено. Ќе ве поздравам со поздравот на Рацин-„Ќе победиме“.

Би можело да ве интересира

Националната опера и балет со велигденска онлајн премиера на Стабат Матер

Ана Ололовска

Операта „Кармен“ вечер од 19 часот во Националната опера и балет

Ана Ололовска

Се чистат спомениците на НОБ

Ана Ололовска

Само семејствата го одбележуваат денот на загинување на 19 тетовски партизани во Беличица

Ана Ололовска

НОБ со донација на заштитни маски за оние на кои им се најпотребни

Ана Ололовска

Балетските претстави „Кармен“ и „Валпургиска ноќ“ во НОБ

Ана Ололовска

Leave a Comment

16 − 11 =