(ВИДЕО) Јакимовски со Арсовска во Жданец: Пари од дилери на дрога во Сарај, се делат против нас

Од:

Синоќа на заедничка средба на Данела Арсовска со жители на Жданец, а на која не беа повикани медиуми, Стевчо Јакимовски кажа дека се даваат пари од дилери на дрога за да се купувале гласови против него и Арсовска.

-Поголема количина пари од дилери на дрога од Сарај, денеска се земени за купување гласови во Карпош и тие средства се пренесени со возила на интервентата полиција. Овие информации ми се сигурни, добро е обвинителот кој е задолжен за оваа работа да не исконтактира да му дадеме дополнителни информации. Карпошани не се сиромашни, сиромашни се само тие што се сиромашни во духот, рече Јакимовски.

-Граѓаните ги оценија негативно во една многу мирна атмосфера, нашиот брод тие го потонуваа, ни правеа штрајкови, и така го потопија нашиот брод, но нивниот брод тоне по мирно море, рече Јакимовски и додаде дека жителите на Жданец и Карпош знаеле дека е се направено за нив.

-За да дојдеме во оваа ситуација многу сме вложиле кај граѓани на Карпош и Жданец, знаат дека се сме направиле за граѓаните, ни фали уште фекална канализација за кај резервоарите на вода, и од прилика некои големи проблеми месната заедница нема. Ќе направиме и една убава фонтана за да може да се собираат граѓаните. Се надеваме со Данела дека ќе го прееземеме кормилото и заеднички со уште многу проекти, ќе обезбедиме и овде секаде вода за пиење, рече Јакимовски.

Би можело да ве интересира

Арсовска разрешена од претседателската функција во ЗЕЛС, на нејзино место назначен е Орце Ѓорѓиевски

Кристијан Ландов

Приватните превозници повторно ќе блокираат ако не се реши проблемот со долговите

Катерина Павлова-Николовска

МКЦ: Малициозно е да се потценува трудот на шанкерите, понекогаш работат и по 12 часа, служат по 2000 луѓе

Маја Илиевска-Пачемска

Арсовска нема да набави нови еколошки автобуси, советниците на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ не ја поддржаа одлуката за задолжување

Катерина Павлова-Николовска

Арсовска обвини за испумпување пари од МКЦ: На шанкери им исплаќале по 750 евра месечно

Маја Илиевска-Пачемска

УСЈЕ: Обвинувањата против нас се невистинити, ќе покренеме правна постапка во интерес на вистината

Катерина Павлова-Николовска