(ВИДЕО) Акција на раскрсницата кај СЈО-уште девет дена за условите на Шарена револуција

Од:

Активисти на Шарената револуција во пред 19 часот на раскрницата кај СЈО нацртаа круг и деветка во него, која симболизира уште колку дена има до исполнување на барањата. Беше испишан и датумот 18 јуни, кога е последниот рок Уставниот суд да се изјасни за уставноста на СЈО и да бидат ослободени сите демонстранти кои учествуваат во протестите.

По овој рок, доколку не се исполнат условите, од Шарена револуција велат дека повеќе ништо нема да биде исто.

Фото: Ванчо Џамбаски

Би можело да ве интересира

Шарените револуционери Савески и Куновски одново на обвинителна клупа

Васко Маглешов

По 3 години ќе се чисти бојата од шарената револуција на Јавното обвинителство

ВИДЕО: Најчевска казнета со 200 евра за фрлање боја

Сандра Бошковска

(ВИДЕО) Богоевски: Не давам оставка, јас сум легитимен претставник на Шарената револуција

Наум Локоски

Повторно одложено судењето за Мариглен Демири, следното рочиште закажано догодина

Наум Локоски

Скопските обвинители ги одлагаат рочиштата за шарената револуција

Ана Ололовска