Вицепремиерот Османи на средба со Антикорупциската комисија

Од:

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи денеска ќе остари средба со претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата, Билјана Ивановска и со членовите на Комисијата.

Средбата, како што информираат од Секретаријатот за европски прашања, е дел од институционалните посети на вицепремиерот Османи, кои имаат за цел следење на имплементацијата на реформите од Планот 18, предизвиците поврзани со истата, како и соодветниот „трак рекорд“ на активности од спроведување на реформите.

 

Би можело да ве интересира

ДКСК: Поголем дел од претседателите на основните судови не поднеле анкетни листови

Ана Ололовска

ДКСК апелира граѓаните кои пријавуваат корупција да дадат поконкретни наводи за да можат да постапуваат

Ана Ололовска

ДКСК преплавена сo постапки од граѓани за разни судски постапки, работи спорови и вработувања

Ана Ололовска

Планирањето во Центар за 1 денар по квадрат го зголемува ризикот од корупција и зделки меѓу планерот и сопствениците на земјиштето

Маја Илиевска-Пачемска

Антикорупциска: Се злоупотребува именувањето на В.Д. директори во институциите

Мери Јордановска

(ВИДЕО) Османи: Да бидеме смирени и одговорни, очекуваме пристојна разрешница на нашите европски интеграции

А1он