Вангеловски: Мојот разговор со Јанакиески во „бомбите“ е веродостоен

Од:

Новиот претседател на врховниот суд Јово Вангеловски во интервју за ТВ24 ја призна автентичноста на „бомбите“ каде што се појавува неговиот глас.

– Се работи за разговорот со Миле Јанакиески и можам да ви потврдам дека се работи за веродостоен разговор со него. И тоа е единствен разговор во кој сум јас учесник, вели Вангеловски во интервјуто.

Тој кажа дека ќе има коректен пристап во соработка со Специјалното јавно обвинителство.

Би можело да ве интересира

Фактите потврдуваат: Најголемите притисоци врз медиумите и новинарите беа за време на 11 годишниот криминален режим на ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) Васев: Законот за ЈО е многу важен и затоа ВМРО-ДПМНЕ толку се плаши од него, тие ќе одговараат!

А1он

Премиерот Спасовски оствари средба со постојаната координаторка на ОН, Росана Дуџак

А1он

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги интензивира лажните вести како што им се ближи поразот

Ана Ололовска

Заев: Нека оваа награда биде стимул за оние кои носат сериозни одлуки и за идните генерации дека не постои конфликт кој не може да се реши низ дијалог и пријателство

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кузеска: Истражувачка сторија открива дека 2,5 милиони евра од Унгарија завршиле во ТВ Алфа и три портали

Ана Ололовска