Вангеловски: Мојот разговор со Јанакиески во „бомбите“ е веродостоен

Од:

Новиот претседател на врховниот суд Јово Вангеловски во интервју за ТВ24 ја призна автентичноста на „бомбите“ каде што се појавува неговиот глас.

– Се работи за разговорот со Миле Јанакиески и можам да ви потврдам дека се работи за веродостоен разговор со него. И тоа е единствен разговор во кој сум јас учесник, вели Вангеловски во интервјуто.

Тој кажа дека ќе има коректен пристап во соработка со Специјалното јавно обвинителство.

Би можело да ве интересира

Николоски: Заев нема да ме замолчи да зборувам за „Рекет“, денес ме тужеше, а не дојде на Суд

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кузеска: Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Над 1.300 компании добија бескаматни кредити за справување со последиците од коронакризата

Ана Ололовска

Судењето за тужбата на Заев против Николовски одложено за 20 ноември

Ана Ололовска

СДСМ: Над 26 милиони евра завршија кај 309.000 граѓани кои добија платежни картички

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски е на страната на неправдата и криминалот, ВМРО-ДПМНЕ е симбол на режим, политички терор и реваншизам

А1он