Вакцинација на лисиците против беснило

Од:

Агенцијата за храна и ветеринарство денеска ќе ја почне есенската акција за вакцинација на лисиците против беснило.

Вакцинацијата се врши со авионско фрлање на мамки, а почетокот ќе биде означен во Битолско.

Би можело да ве интересира

Древниот кенгур наликувал на коала

Ана Ололовска

ВИДЕО: Пантер ги вознемири жителите на Лил

Ана Ололовска

Мистериозна болест убива кучиња во Норвешка

Ана Ололовска

ВИДЕО: Мечка влезе во магацин за риби

Татјана Ташкова

Откриена желка што свети во мракот

Ана Ололовска

Кај Даниловград отворен Музеј на магариња, прв во регионот

Ана Ололовска

Leave a Comment

4 × 4 =