Утре без струја дел од Гази Баба и Карпош

Од:

Поради  технички зафати во електро-системот во градот Скопје, утре без струја ќе бидат дел од корисниците во општините Гази Баба и Карпош.

Како што информираат  од  РЦУК Скопје, утре во периодот од 8:15 до 14:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од ул.„Антон Велковски“ и ул. бр.6 во општина Г.Баба, а од 9:00 до 14:30 часот без струја ќе бидат корисниците од ул. „Хелсинки“ во општина Карпош.

Би можело да ве интересира

Се дезинфицираат училиштата во Карпош пред почетокот на учебната година

Ана Ололовска

ВИДЕО: Се реконструира улицата Никола Парапунов во Карпош 4

Ана Ололовска

Отворен нов спортско-рекреативен центар во Карпош 3

Ана Ололовска

Со механизација и вонредни дежурства Карпош ја расчистува депонијата кај СРЦ „Борис Трајковски“

Ана Ололовска

ОУ „Крум Тошев“ добива енергетски ефикасна фасада, сите 11 основни училишта во Гази Баба се подготвени за настава

Ана Ололовска

Стартува дезинфекцијата на школите во Карпош

Ана Ололовска