Ученик од Крива Паланка на училиште дошол со нож

Од:

Полициски службеници од ОВР Крива Паланка, вчера, во присуство на социјален работник и родителите, извршиле службен разговор со малолетник – ученик во основно училиште во Крива Паланка, по претходна пријава дека кај него бил пронајден остар предмет.

За настанот бил известен јавен обвинител и по документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Селото Дренак во кривопаланечко десетина дена е отсечено поради снегот

Седумдесет и шестгодишен жител на Крива Паланка убиен во неговиот дом

А1он

Голем пожар на градската депонија во Крива Паланка

Осмооделенка со нож дојде во училиште во Чачак: „Братот и го фрлија во канта, таа дојде да се одмазди“

Убиена 46-годишна жена во Кочани, пред својата куќа – убиецот и нанел 40 убоди со нож

Анита Петровска Рајковиќ

Изведба на проектот „Реобмислување – филм, музика и поезија” во Крива Паланка