Тројца ученици се истепале во Гази Баба

Од:

Ноќеска во полициската станица Гази Баба, И.М.(47) од Скопје пријавил дека на 26.10.2023 околу 17.45 часот на подрачјето на Гази Баба неговиот малолетен син, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од двајца негови соученици.

„Во врска со случајот, околу 3.30 часот во полициската станица Гази Баба, М.Ц.(46) и М.Н.(34) двајцата од Скопје, пријавиле дека на 26.10.2023 околу 18 часот на подрачјето на Гази Баба, нивните две малолетни деца, по претходно недоразбирање, учествувале во меѓусебна физичка пресметка во која учествувал уште еден малолетник нивен соученик, кој претходно физички ги нападнал“, извести скопската полиција.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Двете малолетнички кои тепаа врсничка во центарот на Скопје ќе одговараат за насилство

Орце Костов

Инцидент во Карпош: Малолетник истепан од соученици

Жена нападната на Меѓународниот аеродром во Скопје

Левица: Стефковски ги остави учениците во Гази Баба без бесплатен превоз

Миланов: Настанот во М-НАВ се случил зад грбот на Незири, без негово учество

Скопјанец нападнал и повредил две момчиња од Кратово