Тешко повреден жител на Студеничани по пад од скали

Вчера во 15.07 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив било донесен повреден А.З.(34) од село Студеничани, скопско, кој, според пријавеното, паднал по внатрешни скали во домот во село Студеничани и се здобил со тешки телесни повреди.

Би можело да ве интересира

Повреден рудар од пробиштипско Трипатанци

Ана Ололовска

Гостиварец и дебранец го нарушиле јавиот ред и мир во Дебар

Ана Ололовска

Физичка пресметка кај Житен пазар во Кичево

Ана Ололовска

Познат идентитетот на параглајдеристите кои беа извлечени од Галичица

Ана Ололовска

Прилепчанка пријавила силување од страна на поранешно момче

Ана Ололовска

Кривична пријава за струмичанец за насилство во угостителски објект

Ана Ололовска