Тепачка на улицата „Цветан Димов“, едно лице е повредено

Од:

На улицата „Цветан Димов“ синоќа избила тепачка меѓу неколку лица, при што со остар предмет е повредено 24-годишно момче, сооштија од Министерството за внатрешни работи.

Имено, синоќа, околу 1.20 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на улицата „Цветан Димов“ бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка меѓу неколку лица.

Од МВР наведоа дека, А.Р. (24) е пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Приведено е едно лице, Б.Б. (29), кој бил задржан во Полициската станица Бит Пазар.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Поднесено обвинение против лицето кое пукаше од полуавтоматско и автоматско оружје во скопско Бојане

Ана Ололовска

МВР: Во вчерашната престрелка во Гази Баба повреден 27-годишен скопјанец

Ана Ололовска

Вооружена престрелка во Гази Баба, едно лице повредено

Кристијан Ландов

Уредник физички нападнал новинар во зградата на МРТВ

Кристијан Ландов

Тепале лекари, обезбедување и полицајци во стара Градска оти им досадило да чекаат

Маја Илиевска-Пачемска

Масовна тепачка во стара Градска болница, нападнати лекари и полицајци

Маја Илиевска-Пачемска