Татко и син од Ресен завршија во болница спасувајќи ја куќата од пожар

Од:

Татко и син од Ресен завршија на болничко лекување откако се обиделе да го локализираат пожарот кој пламнал во нивната куќа.

Од МВР велат дека вчера во 14.20 часот во полициската станица Ресен било пријавено дека на ул.„Преспанска“ настанал пожар во куќа сопственост на И.Д.(57) од Ресен.

Во пожарот со повреди се здобиле И.Д. и неговиот син М.Д.(19), кои биле пренесени во болницата во Ресен за укажување помош.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Ресен. Увид бил извршен.

Би можело да ве интересира

Опожарени куќа, плевна и гаража со земјоделска механизација во радовишко Злеово

Левичари запалиja салон за автомобили во Германија

Горан Наумовски

Пожар пламна во куќа во Скопје, во болница заврши 73-годишен маж

Осум лица се примени во болница по пожар во трговски центар во Пеќ

Горан Наумовски

Голем пожар во трговскиот центар „Елкос“ во Пеќ

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Пожарникарите во Шпанија гаснат огромен пожар, илјадници луѓе се евакуирани