Стојкоски за пожарот во Ѓорче: Нема човечки жртви, гори покрив на приватен објект

Од:

Нема човечки жртви во пожарот во Ѓорче Петров, извести градоначалникот на Општината, Александар Стојкоски. Пожарот изби претпладнево, а го гасат пет екипи на Бригадата за противпожарна заштита на Скопје.

„Нема човечки жртви во пожарот од она што сум известен од МВР и од противпожарната бригада. Гори покривна конструкција на објект и се работи на терен да се санира пожарот. Не се работи за општински објект туку за приватен“, рече градоначалникот Стојкоски, по увидот на градежните работи за новата градинка во Волково.

Очевидци велат дека гори покрив на објект во кој е сместено казино. Полицијата го пренасочува сообраќајот од главната улица „Ѓорче Петров“ по околните сообраќајници.

Би можело да ве интересира

Се запали автомобил спроти Владата, во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Велешанец изгоре во пожар во сопствената куќа

Изгоре ресторан во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Пожар покрај магистралниот пат Кочани-Виница

ВИДЕО: Се запали дел од фабрика за канабис во село Дебриште

Катерина Павлова-Николовска

Жена загина во пожар во кочанско Оризари