Средба меѓу Гаши и Отвеј

Од:

Претседателот на Алтернатива, Африм Гаши, придружуван од генералниот секретар Скендер Рецепи- Зејд, оствари средба со заменик амбасадорот на Велика Британија, Доминик Отвеј.

Во овој пријателски состанок помеѓу претседателот на Гаши и Отвеј се разговараше за последните случувања во земјата и претседателските избори што се очекува да се одржат на 21-ви април.

Гаши исто така го информираше заменик-амбасадорот Oтвеј за придонесот и конструктивната улога на партијата „Алтернатива“ во интегративните процеси на земјата.

Би можело да ве интересира

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива ги интензивираат активностите

А1он

Села: Без паника, коронавирусот ќе помине како и секој друг сезонски грип

Габриела Димковиќ-Мишевска

Беса ќе има свои претставници во избирачките одбори

СДСМ и Беса ги утврдуваат заедничките кандидатски листи за изборите

А1он

Касами во Вашингтон се сретна со Рикер

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Заев: Сите кои ги делат нашите принципи се добредојдени, како ДУИ ќе се позиционира, зависи од нив

Габриела Димковиќ-Мишевска