Современи безбедносни предизвици во ЈИЕ

Од:

Годишната средба на претставници на комисиите за одбрана и безбедност од парламентите на ЈИЕ денеска продолжува со панел за „Современи безбедносни предизвици во Југоисточна Европа“.

dobivaj vesti na viber

Говорници се минстерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, потпретседател на Собранието на Република Македонија и член на Комисијата за одбрана и безбедност Фросина Ташевска-Ременски и в.д.шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје Џефри Голсдтајн.

На затворањето на конференцијата ќе зборува директор на РАЦВИАЦ – Центар за безбедносна соработка Хајдар Берк.

Би можело да ве интересира

Во Трст конференција за превенција на безбедносни ризици во ЈИЕ

Ана Ололовска

ОБСЕ: Дури 70 отсто од жените во ЈИЕ биле жртви на насилство

ВИДЕО: Поголема соработка на земјите за поефикасно справување со безбедносните ризици

Ана Ололовска

Во Струга отворена Годишната конференција на медиумите од ЈИЕ

Ана Ололовска

Македонија домаќин на состанок на министри за здравство на ЈИЕ

Наум Локоски

Пахор најави самит во Скопје на државите од југо-источна Европа

Наум Локоски