Скопјанец претепан пред ноќен клуб

Од:

Скопјанец бил нападнат пред ноќен клуб во главниот град. Изутринава во 8.30 часот во Полициската станица Центар, 36-годишниот Г.Ѓ. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 2.45 часот во ноќен клуб на улица „Кеј 13 ти Ноември“ бил физички нападнат од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за стружаните што нападнаа полициски службеници

Ана Ололовска

Двајцата повредени при пукањето на свадбата имале рани на градите

Ана Ололовска

Две лица повредени од огнено оружје на свадба во Мала Речица

Ана Ололовска

Приведен гостиварец за напад на полицаец на должност

Ана Ололовска

Полицијата извршила разговор со таксистот и натепаната жена

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Насилство сред бел ден: Жена брутално натепана во Скопје

Кристијан Ландов