СКЕН: Невреме и поплави ќе има, а ние повторно неспремни

Од:

Анита Петровска Рајковиќ

dobivaj vesti na viber

Најавите дека големо невреме се движи кон Македонија и можни се поплави повторно ги дочекуваме неспремни.

Зошто поплави со големи материјални штети се уште ни се случуваат? Зошто се уште сме неподготвени иако знаеме дека секоја година во мај и јуни македонските реки се излеваат и зад себе оставаат милионски штети? Зошто за секакви луксузирања има пари, а за да излеземе од 19 век нема?

Кој е виновен за неодржувањето на каналите? Кој се критични точки во Македонија за поплави – гледајте во анализата на Скен.

Би можело да ве интересира

Скен: Мора да ви платат за изгубено време од одморот – агенциите одговараат по закон за секој пропуст

(ВИДЕО) Поради поплави привремено е затворен Националниот парк „Долина на смртта“ во Калифорнија

Горан Наумовски

Скен: Како да добиете пари за оштетено возило во странство?

Анита Петровска Рајковиќ

(ВИДЕО) Големо невреме во Охрид, откорнат покрив од зграда, оштетени автомобили и куќи

Горан Наумовски

Скен: Кој ќе го лапне „Езеро Треска” ?

Анита Петровска Рајковиќ

Скопската котлина попладнево беше зафатена од пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Горан Наумовски