Штитеничка од „25 Мај“ побегнала од домот

Од:

Во Полициската станица Карпош вчера во 21.30 часот, вработена во Јавната установа за згрижување деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение „25 Мај“, пријавила дека истиот ден во 15.30 часот од установата самоволно се оддалечила штитеничката на домот М.С.(15) од Скопје.

Таа повеќе од 10 пати досега ја напуштала установата и била враќана од полицијата.

Се преземаат мерки за нејзино пронаоѓање.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за стружаните што нападнаа полициски службеници

Ана Ололовска

Двајцата повредени при пукањето на свадбата имале рани на градите

Ана Ололовска

Две лица повредени од огнено оружје на свадба во Мала Речица

Ана Ололовска

Приведен гостиварец за напад на полицаец на должност

Ана Ололовска

Полицијата извршила разговор со таксистот и натепаната жена

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Насилство сред бел ден: Жена брутално натепана во Скопје

Кристијан Ландов