(ВИДЕО) Шарената револуција собира донации за кривичните на демонстрантите

Од:

Шарената револуција денеска во 13:00 часот ќе собира донации за демонстрантите против кои се поднесени кривични пријави. Тие велат дека настанот ќе трае до крајот на денот и очекуваат поддршка.

– Полседниве неколку дена само во Скопје се поднесени седум кривични пријави против шарените револуционери. Затоа ве поканувам во кафе барот Излет каде ќе се организира настан за собирање на паричи средства и поддршка, вели во повикот манекенката и актерка Катарина Ивановска.

Демонстрантите потсетуваат дека за денеска во Скопје не е најавен протест, но дека ќе протестираат Струмица, Радовиш, Валандово, Охрид и Прилеп.

Солидарност со демонстрантите!Добро утро!
Потсетуваме дека денес во Кафе “Излет” од 13:00 часот па до крајот на денот собираме донации за подмирување на казните за демонстрантите на #ШаренаРеволуција.
За денес протест во Скопје не е најавен, а ќе протестираат Струмица, Радовиш, Валандово, Охрид и Прилеп.

Posted by Шарена револуција on Tuesday, June 7, 2016

Би можело да ве интересира

Шарените револуционери Савески и Куновски одново на обвинителна клупа

Васко Маглешов

По 3 години ќе се чисти бојата од шарената револуција на Јавното обвинителство

ВИДЕО: Најчевска казнета со 200 евра за фрлање боја

Сандра Бошковска

(ВИДЕО) Богоевски: Не давам оставка, јас сум легитимен претставник на Шарената револуција

Наум Локоски

Повторно одложено судењето за Мариглен Демири, следното рочиште закажано догодина

Наум Локоски

Скопските обвинители ги одлагаат рочиштата за шарената револуција

Ана Ололовска