СДСМ: Шест месеци од мандатот, градоначалникот Муцунски ги помина во неработење

Од:

Цели шест месеци од мандатот, градоначалникот Тимчо Муцунски ги помина во неработење и без остварување на ниту едно ветување дадено пред граѓаните. Освен што ги довршува започнатите проекти од претходната локална власт кои одамна требаше да бидат завршени, Муцунски нема започнато ниту еден друг капитален проект во општина Аеродром рече на прес конференција координаторот на советничката група на САСМ во општина Аеродром, Милутин Ристески.

dobivaj vesti na viber

– Во изминатите денови сведоци бевме на фотографии со кои граѓаните се жалат на неискосени тревници, неисчистени контејнери и корпи за отпадоци, депонии, искршени клупи и уништени паркови. Но затоа Муцунски адиминистрацијата на општината ја наполни со партиски кадри на ВМРО-ДПМНЕ. Цели шест месеци Муцунски ја замајува јавноста со наводни бришења на градежни маркици, а всушност се работи за информации до Советот дека има намера да покрене иницијатива за промена на деталните урбанистички планови. Граѓаните на дело ја гледаат неспособноста на Муцунски и кадрите на неговата ВМРО-ДПМНЕ рече Ристески.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Мицкоски е тој кој оди по амбасади и цимоли да се одмрзне имотот на криминалната ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

СДСМ: Ниското ниво на комуникација на ВМРО-ДПМНЕ зборува за ниското ниво на политичка култира и состојбата на Христијан Мицкоски

(ВИДЕО) Николова: СДСМ успешно менаџира со кризата, ВМРО-ДПМНЕ најавува нови блокади но и тие ќе бидат поразени

Ана Ололовска

Доаѓаат тешка зима и ценовни шокови, Ковачевски бара Собранието да не биде блокирано

Кристијан Ландов

СДСМ: Покрај заштедите, ќе скратиме уште 100 милиони евра непродуктивни трошоци од Буџетот

Ана Ололовска

СДСМ: Новите деструктивни идеи за блокада на граѓаните од страна на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат поразени

Ана Ололовска